Het was een druk pinksterweekeinde voor onze Monkeytownrenners. Diverse etappekoersen en klassiekers en dan ook nog eens het kampioenschap van je eigen provincie. Hard werken dus maar de resultaten schonken bevrediging.
Een rondje langs de diiverse parkoersen leverde het volgende op:
In de Schermer polder werd het kampioenschap van Noord-Holland verreden. Onze ploeg bracht slechts één renner aan de start. een schamel aantal maar Rick van Breda ( op de foto met ploegleider Paul Tabak) liet zien nog steeds superfit en super gemotiveerd te zijn. Na een pittig harde wedstrijd – met veel zon maar ook veel wind – was hij voorop gekomen met drie collega-renners, twee beloften en de taaie ex-sportklasser Melvin Bos. In de laatste ronde ging Rick aan de haal met belofterenner Teun Mouris. Al ver voor de streep feliciteerden de twee elkaar, beide zouden zich kampioen mogen noemen; Rick van de elite en Teun van de beloften.
,,We hebben niet meer gesprint, maar geprobeerd wie als langzaamste over de streep kon komen”, grapte Rick van Breda, die uiteraard wél blij was met de titel. Evenals zijn ploegleider Paul Tabak, deze dag vooral actief als mede-organisator en verkeersregelaar.
Het districtskampioenschap in Oost-Nederland leverde zelfs een dubbel succes. Joey van Rhee werd kampioen en Peter Schulting eindigde op de tweede plaats voor Rens te Stroet.
Daarmee gaf Peter Schulting aan weer helemaal terug te zijn na zijn sleutelbeenbreuk eerder dit seizoen opgelopen. Hij was immers zaterdag ook al zesde geëindigd in de Omloop der Kempen, meetellend voor de nationale topcompetitie. Door die zesde plaats klom Peter in de tussenstand naar de derde plaats. Het klassement wordt aangevoerd door een oude bekende van onze RuiterDakkapellenploeg, de Limburger Jaap Kooijman.
Voor Joey van Rhee was het trouwens ook een druk weekeinde want hij keerde vlak voor het districtskampioenschap terug van zijn deelname aan de meerdaagse Parijs-Arras. Die koers leverde op de slotdag geen verrassingen meer op, de ploeg van de leider hield de zaak gesloten en ook de massasprint tot slot zorgde niet voor verrassingen.
De jonge Britten Matthew Walsh en Gabriel Cullaugh werden eerste en tweede, André Looij – die ingesloten kwam te zitten – werd vijfde, een klassering waar hij verre van tevreden over was. Wim Kleiman eindigde 25e en behield zijn fraaie vijfde plaats in de totaalrangschikking. Joey van Rhee werd in deze slotrit 52e en werd 55e in de eindrangschikking. André Looij eindigde twaalfde, Martin Pluto 38e. De jonge Pluto plaatste zich verdienstelijk als 20e in het speciale jongerenklassement.
Geen etappeoverwinning voor één van de jongens van Jo Berghmans, maar onze ploegleider kon toch tevreden de balans opmaken. Met Wim Kleiman als vijfde in deze sterk bezette koers sloeg de balans naar de goede kant door.