Een nieuwe tweede hoofdsponsor en een sterk gewijzigde (verjongde) formatie zijn de opvallendste wijzigingen bij hetContinentale wielerteam van MonkeyTown.
De Noord-Hollandse formatie van Paul Tabak gaat in 2019 door het leven als Monkey Town – à Bloc CT. De wielerploeg sluit een overeenkomst af voor onbepaalde tijd. À BLOC, bekend van het organiseren van events als de SummerGrill Gravel Ride en tevens ook bekend als producent van speciaal bier voor sporters en wielrenners, is verheugd met de samenwerking.
Martijn Snelder, COO van À BLOC: “Monkey Town is een aanvallende ploeg met jonge enthousiaste renners, die in de koers samen strijden en buiten de koers de prestaties met elkaar vieren. Of dat nou de etappezege van Ivar Slik in de Tour of Fuzhou is, of de overwinning van Rick van Breda in de Ronde van Beverwijk, deze gasten gaan voor elkaar, en dat steunen wij bij À BLOC graag.”
Naast À BLOC blijft Monkey Town dus ook komend jaar aan als hoofdsponsor van de continentale wielerploeg. Monkey Town is met ruim veertig vestigingen marktleider en het leukste speelparadijs van Nederland en heeft de afgelopen jaren een mooi en sterk merk ontwikkeld, wat nu gereed is om internationaal verder te groeien. Hierin past sponsoring van het wielerteam perfect, aangezien zij een sterk internationaal programma rijden.
Ook de firma’s Ruiter Dakkapellen en Gebroeders van der Veekens hebben als belangrijke co-sponsoren hun sponsorovereenkomsten verlengd.
Monkey Town CT kende het afgelopen jaar een uitermate succesvol seizoen met 8 UCI overwinningen, waaronder 3 van .1 niveau. Daarnaast won het twee wedstrijden uit de Topcompetitie reeks, Zwevezele Koerse, de Grandprix Jempi Monseré en enkele nationale klassiekers.
In 2019 staan er opnieuw veel internationale wedstrijden op het programma, waaronder weer een uitgebreid wedstrijdprogramma in Azië. De ploeg voor 2019 is sterk verjongd, in 2018 had men ‘slechts’ twee U23- renners en in dit nieuwe jaar rijden er zes U23 renners in de ploeg. Het management geeft hierbij een duidelijk teken af dat ook bij Monkey Town – à Bloc CT het opleiden van renners hoog in het vaandel staat.
Uit de Monkey Townploeg van 2018 verdwenen Joey van Rhee,Jasper Ockeloen, Sven van Luijk, Barry Markus, Stephan Bakker, JordyBuskermolen, Peter Schulting, André Looij en de het afgelopen jaar door ziekte niet meer actieve Italiaan Marco Zanotti. André Looij stapte op het laatste moment over naar de gloednieuwe Chinese formatie Taiyuan Miogee Cycling Team.
Nieuw in de formatie voor 2019 zijn Folkert Oostra, Bas van der Kooij, Rick Pluimers, Lars Loohuis, Chiel Breukelman, Adriaan Jansen, Jeen de Jong en Alex Molenaar. Van de 2018-formatie verlengden Antonio Santoro, Ivar Slik, Rick van Breda, Wim Kleiman, Maarten de Jonge, Martin Pluto en Mel van der Veekens hun verbintenis met Monkeytown- à Bloc CT.
De activiteiten van onze ploeg zijn mede mogelijk gemaakt door de volgende sponsoren:
Hoofdsponsoren:Monkey Town, à Bloc
Sponsoren: Ruiter Dakkapellen, Gebroeders van der Veekens, Forte, Bollé
Subsponsoren: Cycling in Turkey, Kroone-Liefting, Buro van Amstel, Exustar, Super B, Schwalbe, Cyclon, Vissers Advocatuur, Street Jump, Island Tribe, Van der Flier
Suppliers:
Ridley , Shimano, Scope, Born, KMC, Kool stop, Ford Dekker, BKB reclame