De eerste dag van de tweedaagse Ronde van Noord-Holland is voor onze Monkeytown-a BLOC ploeg goed verlopen. Ivar Slik werd twee keer zesde, eerst in de korte proloog en een paar uur later in de 88 km lange Omloop. Rick van Breda werd eerst twaalfde en vervolgens elfde en Bas van der Kooij sprintte na een niet geheel perfecte proloog naar de derde plaats in de Omloop. Zondag staan minimaal drie van onze renners nog uiterst kansrijk aan de start voor de ‘Grote’ Ronde van Noord-Holland.
Op deze eerste stormachtige dag van de Ronde van Noord-Holland nieuwe stijl, werd begonnen met een korte proloog. Over vier kilometer tussen West-Graftdijk en De Rijp op een deels bochtig maar vooral lang recht stuk werd keihard gereden. Jesper Rasch leek zijn vroeg gereden 4.06.55 te kunnen bejubelen als winnaar, maar in de slotfase ging de jonge Nick Brabander op een weer kurkdroog wegdek nog enkele tienden sneller. Zijn 4.06.31 – een gemiddelde van maar liefst 58.538 – was goed voor een toch wel verrassende overwinning. Rasch werd tweede en Jelle Bootsveld derde.
Van onze Monkeys was Ivar Slik met 4.08.77 op de zesde plaats onze beste man, terwijl Rick van Breda vlak achter hem twaalfde werd terwijl Adriaan Janssen en Bas van der Kooij daar weer vlak achter zaten.
Alles lag na die eerste korte proloog nog open waarna de Omloop over drie rondes van ruim 29 km door de Schermer de tweede opgave werd. Het begon voor onze jongens slecht want het eerste pechgeval was voor Martin Pluto die na een lekke band hard moest knokken om weer bij te komen.
Het tempo lag de hele wedstrijd hoog en zodoende stond het achter ‘open’ en lostende renners bij bosjes. Niet echter onze acht monkeys die de hele wedstrijd prominent voorin zaten en na twintig km al aangaven dat er rekening met hen moest worden gehouden. In een kopgroep van 24 waren ze met zes man present en dat bleef de hele wedstrijd eigenlijk zo.
Na nogal wat schermutselingen met diverse breukenΒ in het peloton en diverse groepjes ontstond uiteindeijk een beslissende eerste groep van zo’n veertig man. Weer met zes monkeys.
In de laatste ronde formeerde zich een eerste groep van zo’n 30 renners en deed Rick van Breda een – vergeefse – uitlooppoging. Het was wel een teken dat de ploeg in orde was want evenΒ later meldde de persman van de organisatie dat ‘Monkeytown’ in de kopgroep de overige renners voorop flink op de pijnbank legde.
De eerste groep dunde naarmate de eindstreep naderde tot vijftien man waarbij zes monkeys, vier van Alecto, 2 van Vlasman, 2 van Metec en de verrassend sterk rijdende WV Noord-Hollander Dennis Bakker, voorheen jarenlang prominent lid van de diverse ploegen van Paul Tabak.
In de hectische laatste kilometer door De Rijp was het ieder voor zich met uiteindelijk David Dekker, jongste zoon van oud-prof Erik Dekker als winnaar. De snelle Coen Vermeltfoort werd tweede, onze Bas van der Kooij derde, Ivar Slik zesde en Rick van Breda elfde. Adriaan Janssen, Rick Pluimers en Chiel Breukelman werden op luttele seconden keurig 13e, 14e en 15e.
Lars Loohuis had in het grote geweld iets prijs moeten geven en werd 48e op 1.41 min. en Martin Pluto kwam als 106e binnen op 7.52 min.
Met deze resultaten en de geringe onderlinge verschillen in de proloog kan onze ploeg met vol vertrouwen zondag aan de slag gaan voor de finale van dit weekeinde, de 183.8 km lange klassieke Beemsterkaas Ronde van Noord-Holland.
De start is om 12.01 uur op het Alkmaarse Waagplein, de finish kan vanaf 15.30 u tot 16.00 uur verwacht worden op de Saturnusstraat in Oudorp.